openvpn

Openvpn یکی از وی پی ان های محبوب و پرقدرت حال حاظر است.فناوری VPN یا (Virtual Private Network) که به فارسی شبکه خصوصی مجازی معنی می‌شود دائماً در حال همه‌گیر شدن است .بسیاری از مردم با نیازهای گوناگون از آن در زندگی روزمره خود استفاده می‌کنند. به همین دلیل کمی دشوار است که هرکسی بتواند در مفاهیم آن عمیق شود و تمام اصطلاحات آن را دسته‌بندی کند.

بیش از این نگران نباشید. در این متن ما برای شما تمام اطلاعاتی که نیاز دارید را فراهم آورده‌ایم. ما همچنین توضیح داده‌ایم که چرا معتقدیم OpenVPN یکی از بهترین و مؤثرترین راه‌حل هاست.

نگاهی دقیق‌تر به OpenVPN

اگر بخواهیم ساده توضیح دهیم، وی پی ان یک فناوری است که به کاربران اجازه می‌دهد تا داده‌های خود را به‌وسیله اینترنت با یک اتصال امن و رمزگذاری شده به اشتراک بگذارند. بیشتر مواقع مردم از فیلتر شکن برای دو منظور استفاده می‌کنند:

  • برای امن کردن اتصالشان(برای دسترسی ایمن به شبکه از یک رایانه عمومی یا برای حفاظت از اطلاعات شخصی وقتی‌که از اتصال Wi-Fi عمومی استفاده می‌کنند.)
  • برای پوشاندن IP خود به‌منظور مخفی کردن محل دقیق خود برای دور زدن سانسور سایت های موردنظر و فرار از ممنوعیت‌های منطقه‌ای.

این امر به لطف پروتکل‌های VPN مثل PPTP , L2TP , SSTP , OpenVPN محقق می‌شود.در این مقاله ما به openvpn خواهیم پرداخت.

openvpn
openvpn

OpenVPN نسبتاً یک تکنولوژی مرجع باز یا Open Source است که با انعطاف‌پذیری بالا اجازه سفارشی‌سازی را به VPN می‌دهد. این بدان معناست که مشتریان OpenVPN متفاوت هستند و می‌توانند اهداف خاصی را به انجام برسانند. به‌علاوه این پروتکل الگوریتم‌های مختلف رمزنگاری را پوشش می‌دهد.

بنابراین ارائه دهندگان OpenVPN می‌توانند هرکدام را در هرلحظه انتخاب کنند.

این فناوری دو عیب دارد.

  1. مشتری‌های موبایل این پروتکل هنوز درحال‌توسعه است و اگرچه امکان استفاده برای آن‌ها فراهم است اما عملکرد آن‌ها محدود است.
  2. انعطاف‌پذیری آن به معنای فرآیند پیچیده به‌کاراندازی آن است.

درست است که این موضوع یک دردسر بزرگ برای فروشنده است نه برای مشتری. اساساً مشتری فقط خدمات OpenVPN را می‌بیند . این پروتکل بینهایت ایمن است و توسط Firewall ها مسدود نمی‌شود و به میزان قابل‌توجهی سریع‌تر از پروتکل‌های دیگر است.

Openvpn چیست
Openvpn چیست

به‌کارگیری تمام پتانسیل‌های OpenVPN

ویژگی‌های OpenVPN برای مشتری‌ها به‌عنوان یکی از راه‌حل‌های در دسترس فراهم‌شده است که به‌وسیله درگاه UDP راه‌اندازی می‌شود که در شرایطی که شما به پنهان بودن در فضای آنلاین احتیاج دارید بهترین راه‌حل است.

بنابراین بیشتر برای ارتباطات صوتی و تصویری و بازی‌های آنلاین استفاده می‌شود. به لطف تونل انتقال OpenVPN شما می‌توانید مکالمات هم‌زمان در Skype و بازی‌های آنلاین بدون قطعی را تجربه کنید.

یکی دیگر از ویژگی‌های مشتری مدارانه OpenVPN رمزنگاری ۲۵۶ بیتی می‌باشد.این روزها، بیشتر خدمات دهندگان VPN هنوز از رمزنگاری ۱۲۸ بیتی استفاده می‌کنند و تصور می‌کنند این میزان رمزنگاری کافی است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *