دلایل مهم و واقعی‌ای برای استفاده از وی پی ان در اینترنت وجود دارد که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت ولی قبل از آن اگر به طور دقیق نمی‌دانید که VPN چیست و در چه مواقعی کاربرد دارد، به نوشته‌ی قبلی ما مراجعه کنید.

کنترل دسترسی به حریم خصوصی شخصی شما یکی از بزرگ‌ترین مسائل عصر دیجیتال ما است و فیلتر شکن ها یکی از سریع‌ترین، ارزان‌ترین و مؤثرترین راه‌ها برای شروع این روند هستند.

به دلیل بی‌نظمی شبکه، هکر‌ها سعی در سرقت هویت شما را دارند. دلایل اینکه VPN برای شما مناسب است، چندان زیاد نیست ولی تهدیداتی که در آنجا وجود دارد، روزبه‌روز افزایش می‌یابد و پر رنگ‌تر می شود. آمار کلاه‌برداری هویت و مالی که از طریق شماره کارت اعتباری در هنگام انجام خرید اینترنتی شما سرقت می‌شود روز به روز درحال افزایش است.

اطلاعات کارت اعتباری

چگونه امنیت خود را در اینترنت تامین کنیم

اگر یک پاسخ آسان به این سؤال وجود داشته باشد، بدون شک خرید VPN خواهد بود. چرا ؟ چون به سادگی قابل دسترس است و همچنین ارزان و صرفه‌تر از راهکار‌های دیگر محسوب می شود.

پس اگر از وی پی ان برای افزایش امنیت اطلاعات خود استفاده می‌کنید، در مواقعی که قرار است اطلاعات شخصی خود را در قسمتی وارد کنید ( مانند خرید و وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری ) حتما به وی پی ان متصل شوید.ولی به طور کلی پیشنهاد ما این است که هر زمان که در حال گشت و گذار در اینترنت هستید، اتصال فیلتر شکن شما روشن باشد تا حتی افراد سودجو توانایی این‌که شما در حال انجام چه کاری هستید را نیز متوجه نشوند.

دسترسی به سایت های مسدود

اگر هدف شما دسترسی به محتوا‌هایی است که در کشور و موقعیت شما مسدود شده ( حال فرقی ندارد که این سانسور اطلاعات از سمت دولت شما اعمال شده یا دولت دیگر ) شما با تغییر موقعیت مجازی ( همان اتصال به فیلتر شکن ) قابلیت دسترسی به محتوای مورد نظرتان را خواهید داشت.

دلایل استفاده از VPN

اما در این حالت یک شرط وجود دارد که با ارائه یک مثال توضیح خواهم داد : به عنوان مثال شما قصد دسترسی به سایت Facebook را دارید و اگر شما به VPN از کشور چین متصل شوید، باز هم در دسترسی به این سایت موفق نخواهید بود زیرا فیس‌بوک در چین هم مسدود شده است، پس باید فیلتر شکن شما در کشوری باید که رابطه مناسبی با فیس بوک داشته و مسدود نباشد( مانند آمریکا ).

VPN برای دستگاه های مختلف

خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی دیگر محدودیتی در نوع سیستم عامل دستگاه‌ها نداریم و الان امکان استفاده از فیلتر شکن برای همه سیستم‌عامل‌ها فراهم شده است و ارائه دهندگان با فروش یک اشتراک امکان استفاده از چندین سرویس را به کاربر می‌دهند که بتواند در دستگاه‌های مختلف استفاده کند. یکی از این ارائه دهندگان در ایران فیت نت است. به عنوان نمونه در صورت خرید VPN برای آیفون از این مجموعه ، شما قابلیت دسترسی به ۷ یا ۸ پروتکل مختلف را خواهید داشت که برای اندروید،ویندوز،لینوکس،مک،بلک‌بری و حتی بادا هم سازگار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *