استفاده از VPN 1

زمانی که وب سایت هایی که بیشتر وقت خود را صرف آن اگر همان هایی باشند که داده های شخصی شما را در معرض خطر دزدیده شدن قرار دهند چه کار می کنید ؟ برای بسیاری از افراد، این به معنای استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) است که با محافظت از اطلاعات آنها به عنوان نوعی سپر عمل می کند. در مقاله زیر برای شما دوستان و مخاطبین گرامی توضیح می دهیم که چرا استفاده از VPN مناسب برای شروع بسیار مهم است ؟

اما من متوجه شدم که حتی استفاده از یک VPN هم با مجموعه ای از خطرات خاص خود همراه است : چگونه می توانید مطمئن باشید که ارائه دهنده VPN شما اطلاعاتتان را جمع آوری نمی کند و به افرادی که به آن اطلاعات علاقه مند هستند نمی فروشد ؟

یکی از اصول راهنمایی در پلت فرم سرمایه گذاری اولیه من این است که بنیانگذاران نیاز به یک لایه پشتیبانی دارند که کمک می کند تا کسب و کار خود را رو به جلو ببرند و از اشتباهات کلاسیک جلوگیری خواهد شد. جلوگیری از این به انتخاب شما در VPN کمک می کند. اگر شما یک کارآفرین در یک کافی شاپ یا یک کارمند با امنیت نسبی در دفترتان باشید، من معتقدم که استفاده از یک VPN که شما به آن اعتماد دارید امری مهم است.

تجربه من با VPN ها هم شخصی و هم حرفه ای است. من در طول زندگی روزمره خود از VPN استفاده می کنم و همچنین توصیه می کنم که شرکت هایی که با آنها کار می کنم هم همین کار را انجام دهند. هنگامی که به دنبال یک VPN بودم، توسط تعداد زیادی گزینه ، که هر کدام ادعا می کردند که بهتر از بقیه هستند شگفت زده شده بودم – به همین دلیل من از منابعی مانند تحقیقات مستقل و گزارش های سالانه ی AV-TEST که را جع به اعتبار VPN ها بود ، کمک گرفتم.

پس از همه ی این صحبت ها، به نظر نمی رسد که همه ی ارائه دهندگان VPN غیر قابل اعتماد باشند، بنابراین شما باید به دنبال سایر علائم به منظور اثبات کار آمد بودن و قابل اعتماد بودن یک شرکت، مراجعه کنید. به عنوان مثال، AV-TEST در گزارش خود نوشته است، شما می توانید ببینید و دقت کنید که یک ارائه دهنده VPN تا چه حد رک و واضح است. آیا آنها اطلاعات دقیقی در مورد درخواست های رسمی داده و نحوه حل آنها را ارائه می دهند؟ آیا آنها به شما می گویند که چه کسی پشت میز ریاست نشسته یا چه کسی جزو کارمندان روزمره آنها است؟آیا فهرستی از نام سرمایه گذاران خود را در دسترس عموم قرار می دهد؟ آیا آنها یک آدرس را لیست کرده اند؟

مزایای استفاده از vpn

اما ممکن است شما بپرسید، چرا مهم است که یک ارائه کننده VPN لیستی از جزئیات مانند آدرس خود و یا نام سرمایه گذاران خود را مشخص کند؟ پاسخ ساده است: در این صورت آنها روشن می کنند که شرکت آنها به چه جوامعی و چه دولتی ، احتیاج دارد. آدرس مهم است چرا که بسته به جایی که شرکت در آن قرار دارد، ممکن است مطابق با مقررات دولتی خاصی باشد که شرکتهایی در جای دیگر مجبور به تطابق با آن قواعد نباشند. نگاهی به سرمایه گذاران شرکت و هیئت مدیره نیز یک نشانگر نسبتا خوب است که منافع یک شرکت را مشخص می کند و اطلاعاتی ارزشمند به دست می دهد.

از لحاظ ویژگی، من اعتقاد دارم که VPN باید سه چیز باشد: سریع، امن و آسان برای استفاده. و اگر شما یک صاحب کسب و کار کوچک باشید، ابزار ایده آلی می خواهید که بتواند نیازهای سازمانی شما را تامین کند. برای مثال، آیا VPN شما قابلیت اداره چندین کاربر را دارد؟ اگر شرکت شما دارای بیش از یک کارمند باشد، شما نیاز به یک ابزار دارید که چند نفر بتوانند به صورت هم زمان از آن استفاده کنند بدون اینکه در کار هم خللی ایجاد کنند. و اگر شرکت شما در حال رشد است، به یک VPN نیاز دارید که توانایی اش بیشتر باشد.

ضرورت استفاده از VPN

شما همچنین ممکن است به موارد زیر علاقه مند باشید :
چیز دیگری که هر VPN باید انجام دهد، علی رغم این که برای استفاده شخصی یا شرکتی باشد، امنیت شبکه و حفظ داده های شما است . انواع امنیت شامل امنیت IP VPN (که IPsec نیز نامیده می شود) برای لایه بندی پروتکل (Tunneling 2 (L2TP می شود. همچنین لایه های امنیتی امن (SSL) و امنیت لایه حمل و نقل (TLS) و همچنین پروتکل تونل زنی نقطه به نقطه (PPTP) نیز وجود دارد.

بعضی از این گزینه ها با هم لایه بندی شده اند. به عنوان مثال، IPsec با L2TP جفت شده تا راه امن و رمزنگاری شده ای را برای اطلاعات شما ایجاد شود. به طور کلی، متوجه شدم که بهترین VPN ها دارای سطوح مختلف امنیتی هستند و اغلب ابزارهای خاص خود (امنیت Wi-Fi، مرور خصوصی و غیره) را برای اطمینان از امنیت بیشتر فراهم می کنند.

در نهایت، برای کسب و کار ها باید به دنبال VPN هایی که اجازه دسترسی امن به راه دور می دهند، باشند. با در نظر گرفتن اینکه بسیاری از مردم در خانه کار می کنند(و یا حداقل در یک محل که یک دفتر اختصاصی نیست کار می کنند)، این مهم است که آنها بتوانند به اطلاعاتی که به آنها نیاز دارند دسترسی امن داشته باشند.

اهمیت استفاده از vpn وی پی ان

داده ها مسلما تبدیل به یکی از کالاهای با ارزش شده اند و این واقعیت است که شرکت ها سریعا بر روی آنها سرمایه گذاری کرده اند. اما اگر شما بنیانگذار یک کار هستید یا در یک صنعت بسیار رقابتی کار میکنید، دوست ندارید که شرکتهای دیگری به داده هایتان دسترسی داشته باشند و این امر نیازمند ابزارهایی برای حفظ حریم خصوصی شما است.

استفاده از VPN به طور خودکار به این معنی نیست که اطلاعات شما از شرکتهایی که به دنبال بهره برداری از آن هستند، ایمن شده است . در عوض، شما به ارائه دهنده ی VPN خود اعتماد کرده اید و امیدوار هستید که این شرکت تصمیم به فروش آن اطلاعات به شخص ثالث نگیرد. اگر شما یک کسب و کار و یا کارآفرین هستید تکیه بر VPN، قرار دادن بسیاری از داده های محرمانه شما است – اطلاعاتی که می تواند با در دست قرار گرفتن فردی اشتباه به شما و شرکتتان آسیب برساند. بنابراین، به اعتقاد من پیدا کردن یک VPN قابل اعتماد و امن باید اولویت اول برای همه کسب و کار ها باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *