ممنوع شدن vpn در ترکیه

ترکیه، که قبلاً به‌عنوان یک کشور متخاصم به آزادی آنلاین، مشهور بود، گام دیگری در مبارزه خود برای محدود کردن آزادی برداشته است. در تاریخ ۱۶ مارس، دولت ترکیه یک مجموعه جدید از ممنوعیت استفاده از VPN ها را رونمایی کرد.

سرویس‌های وی پی ان از طرف دولت ترکیه طردشده‌اند، زیرا بسیاری از وب‌سایت‌هایی را که حاوی اطلاعاتی است که به خط حزب مخالف را پوشش می‌دهد. این محدودیت‌ها شامل رسانه‌های خبری حمایت‌شده از مخالفان مانند ویکی‌پدیا، فیس بوک و توییتر نیز می‌شود.

انسداد توییتر در ترکیه

چرا وی پی ان را مسدود می کنند ؟

ترکیه برای جلوگیری از پخش شدن اخبار و اطلاعات حذب مخالف، اقدام به مسدود کردن سایت‌های آن ها را کرده است اما چون به کمک VPN آدرس اینترنتی تغییر می‌کند، مانند این است که شما به وی پی ان انگلستان متصل شده اید و شهروند بریتانیا هستید. از انجایی که انگلستان سایت مورد نظر را مسدود نکرده، پس شما قادر به دسترسی محتوای سایت مورد نظر خواهید بود.

ممنوع شدن vpn در ترکیه

Levent Gönenç، کارشناس فناوری اطلاعات در آژانس ارتباطات ترکیه، می‌گوید:

در حال حاضر در حال کار بر روی این هستیم، ما هشدارهای احتمالی برای ارائه‌دهندگان دسترسی وجود دارد و ما اقدامات جدی زیادی را اتخاذ کرده‌ایم: در مرحله آزمایشی قرار داریم و به پیشروی فکر می‌کنیم. با این حال، کشورهای دیگر که مجوز ممنوعیت VPN را صادر کردند، مانند روسیه، چین و ایران، که در این زمینه موفق بودند.

نگران نباشید ،جستجو در اینترنت از ترکیه همچنان امکان‌پذیر است و می‌توانید از خدمات آنلاین موردعلاقه‌تان استفاده کنید. فقط تنها کافیست فیلتر شکن خود را از ارائه دهنده‌ی دیگر که در خارج از کشور ترکیه مستقر است، تهیه کنید که در ادامه به آن می‌پردازیم.

باید بدانید که:

VPN توسط دولت ترکیه ممنوع شده است.

با وجود این محدودیت، وب‌سایت‌های نظیر فیت نت هستند که برای شهروندان ترکیه وی پی ان ارائه می‌دهند. اگر شما نگران کمک به یک دوست یا عضو خانواده خود در ترکیه هستید و می‌خواهید دسترسی رایگان به اینترنت را برای آن‌ها فراهم کنید، لینک وب‌سایت فیت نت ( http://fitnets.net ) را برای آن‌ها ارسال کنید.

فیت نت در یک پلتفرم مخصوص و به‌طور انحصاری در کشورهای محدود کار می‌کنیم.

اگر به ترکیه می‌روید:

خرید vpn در ترکیه

استفاده از فیلتر شکن به شما امکان می‌دهد با دوستان و عزیزانتان در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مسدود شده در ارتباط باشید.

VPN شما را قادر می‌سازد تا به خدمات و وب‌سایت‌های موردعلاقه‌تان دسترسی پیدا کنید.

وضعیت وخیم است

متأسفانه، آزادی آنلاین و آزادی مطبوعات در ترکیه کاهش‌یافته است. وضعیت پس از کودتای شکست‌خورده در سال ۲۰۱۶ خیلی بدتر شد، اما قبل از اینکه کودتا اتفاق بیفتد، تعدادی از سایت‌ها مسدود شده بودند.

دولت ترکیه VPN ها را ممنوع کرده است تا کاربران اینترنت و مخالفان از سرویس‌های VPN برای دسترسی به صدها سایت خبری، وبلاگ‌ها و حتی سرویس‌های پیام‌های مسدود شده توسط دولت استفاده نکنند.

با خرید وی پی ان از فیت نت دسترسی به مطبوعات آزاد در ترکیه فراهم می‌شود. این مجموعه به‌طور خستگی‌ناپذیر کار می‌کنند تا مطمئن شوند VPN هرگز نمی‌تواند از خدمت به افرادی که بیشتر به آن نیاز دارند جلوگیری کند.

این نوع اتفاق‌ها نیز یکی دلایل بوجود آمدن وی پی ان هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *