VPS و VPN 1

تفاوت بین VPS و VPN ، سرویس خصوصی مجازی و شبکه خصوصی مجازی چیست؟ به غیر از کلمه مجازی در نام آنها، و این واقعیت که هر دو آنها به عنوان یک سرویس در سراسر وب به فروش می رسد، بین این دو نکات مشترکی وجود ندارد.
از یک طرف شما سیستم عامل اختصاصی با میزبانی آفلاین و ارائه شده به عنوان یک سرویس را دارید، از سوی دیگر شما یک شبکه از سرور اختصاصی دارید که به راحتی استفاده ناشناس و امن از اینترنت را برایتان مقدور می کند. زمانی که بحث ایمنی دراینترنت می آیند هر دو آنها فوق العاده مفید هستند، اما وظایف مختلفی را انجام می دهند.

سرور اختصاصی مجازی / VPS چیست؟

یک سرور خصوصی مجازی، در واقع، یک ماشین مجازی است. این یک سرور با میزبانی آنلاین است، که دارای یک سیستم عامل اختصاصی قابل دسترسی از طریق اشتراک است. سرور قادر به نصب و اجرای انواع نرم افزار یا برنامه های کامپیوتری واقعی می باشد. اگر نرم افزاری باعث خرابی شود یا حاوی نرم افزارهای مخرب یا ویروس ها باشد، “کامپیوتر” در سرور خصوصی مجازی تنها جای آسیب دیده خواهد بود. دستگاه شما امن باقی می ماند.

یک شبکه خصوصی مجازی / VPN چیست؟

یک شبکه خصوصی مجازی شبکه ای از سرور اختصاصی است که سرویس VPN را اجرا می کند. سرویس VPN، ارتباطات ناشناس و امن به اینترنت را میسر می کند تا کاربران بتوانند اطلاعات خود را از هک شدن حفظ کنند و در اغلب موارد رمزگذاری شوند، بنابراین اگر کسی قصد خراب کردن یا دزدیدن داده های شما را داشت، قادر به خواندن آنها نخواهد بود.

تفاوت های VPN و VPS چیست؟

تفاوت به یک جزء اصلی یعنی پروتکل تونلینگ مربوط می شود. در حالی که امکان اتصال به VPS و استفاده از دستگاه مجازی برای میزبانی یک مرورگر وب و سپس استفاده از مرورگر وب برای گشتن در اینترنت وجود دارد، شما امنیت اینترنتی را که با VPN تجربه می کنید را با VPS دریافت نخواهید کرد. اتصالات پنهان نیستند، آدرس های IP پوشیده نیست، اتصال قابل ردیابی است و بدتر از آن، رمزگذاری نشده است. یک VPN تنها برای یک چیز استفاده می شود، اتصال ناشناس رمزگذاری شده و امن به اینترنت.

VPN در مقابل VPS؟

نمی توان گفت که یکی از آن ها از دیگری بهتر است در واقع، مسئله استفاده از ابزار مناسب برای هدف درست است. یک VPN اتصالات شما را خصوصی و امن نگه می دارد، VPS دستگاه های شما را ایمن نگه می دارد. باور کنید یا نه، شما می توانید یک VPN را در VPS استفاده کنید، یا با VPN به یک VPS وصل شوید. تنها ایراد این است که برخی از ارائه دهندگان VPS اجازه نصب VPN را در سرور خود نمی دهند و در موارد به برنامه نویسی قابل توجهی نیاز است. با این حال، اگر شما قادر به آن هستید، می توانید منافع هر دو پروتکل را داشته باشید. VPN اتصال شما را خصوصی و غیرقابل کشف نگه می دارد، بنابراین می توانید بدون هر گونه شخص ثالث باهوش تر وارد سیستم VPS شوید. سپس می توانید از VPS برای باز کردن ایمیل های مشکوک استفاده کنید یا برای ورود به وبسایت هایی که ممکن است نرم افزارهای مخربی را نصب کنند یا برنامه هایی را از ارائه دهندگان ناشناخته نصب کنند بدون ترس از آسیب دیدن دستگاهتان، استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: ممنوع شدن VPN در ترکیه و نحوه جلوگیری از آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *