تغییر آدرس اینترنت با VPN

یکی از دلایل سانسور اینترنت این است این است که اطلاعات زیادی در آن وجود دارد که مردم می‌توانند به‌طور مستقیم و از طریق مرورگرهای اینترنت به هر اطلاعاتی که می‌خواهند دسترسی پیدا کنند. اما این امر برای دولت‌ها ناخوشایند است. به همین دلیل هر آنچه در توان دارند انجام می‌دهند تا اطلاعات در دسترس را محدود کنند.

دقیقاً می‌دانند شما کجا هستید و چه می‌کنید

بله، درست است، دولت‌ها می‌تواند با کمک آدرس اینترنتی که بیشتر به نام IP می‌شناسیم، محل دقیق تان را بفهمند. متأسفانه اکثر افرادی که از اینترنت استفاده می‌کنند از وجود این چشمان باز آگاه نیستند.

تغییر آدرس اینترنت با VPN
تغییر آدرس اینترنت با VPN

در واقع آدرس IP شناسه شخصی شما در وب است مانند کارت ملی شما در کشور ایران. هر وب‌سایتی که باز می‌کنید، می‌تواند آدرس اینترنتی شما را ببیند و درنهایت مکان دقیق شما را تخمین بزند و پیدا کند.

بنابراین هر بار که دستگاه هوشمند شما (رایانه، گوشی‌های هوشمند، iPad) درخواستی را به یک وب‌سایت خاص ارسال می‌کند، ابتدا آدرس اینترنتی شما به سرور وب‌سایت ارسال می‌شود. ازآنجاکه رایانه شما این درخواست را از طریق یک کانال باز ارسال می‌کند، دیگران نیز می‌توانند وارد این سیگنال‌ها شوند و روی آدرس IP شما دست بگذارند.

پنهان کردن آدرس اینترنتی ( IP )

متأسفانه، وب‌سایت‌ها به آدرس IP شما نیاز دارند تا به پلتفرم یا محتوای آن‌ها دسترسی داشته باشید. با این وجود، راهی برای فریب دادن سایت‌ها وجود دارد، این‌که آدرس IP خود را تغییر دهید.
این کار به نظر آسان می‌رسد است، درست است؟ خوب، بله تغییر آدرس IP بسیار آسان است.

پنهان کردن آدرس اینترنتی
پنهان کردن آدرس اینترنتی

خرید فیلتر شکن برای تغییر آدرس اینترنتی یا IP

با کمک یک VPN، می‌توانید با آدرس اینترنتی جعلی ماسک بر صورت بزنید و در دنیای وب به‌راحتی جستجو کنید. همه می‌توانند از VPN استفاده کنند. با کمک گرفتن از وی پی ان آدرس IP واقعی‌تان را از اینترنت پنهان می‌کنید و در واقع یک‌لایه اضافی حفاظتی خواهید داشت. پنهان کردن آدرس IP نیز به شما آزادی بیشتری برای مرور وب و دسترسی به اطلاعات موردنظرتان می‌دهد.

آیا آدرس IP شما در وب‌سایت‌های خاصی مسدود شده است؟ از IP جعلی استفاده کنید تا سایت‌هایی که محدودیت‌های جغرافیایی دارند دور بزنید. همچنین اگر می‌خواهید از اینترنت به‌صورت خصوصی استفاده کنید از VPN استفاده کنید.

با استفاده از این تکنولوژی قابل‌توجه، شما به‌راحتی می‌توانید فعالیت‌های اینترنتی خود را از اسنوپر ها، جاسوسان و مدیران وب در میان دیگران پنهان کنید.

مراحل نحوه استفاده از VPN

انتخاب و خرید وی پی ان تنها بخش سخت استفاده از VPN است.از میان صدها ارائه‌دهنده وی پی ان در بازار امروز، تنها برخی از VPN ها واقعی هستند. برای شناسایی سرویس VPN مناسب می‌توانید از راهنمای ما ( خرید بهترین VPN سال ۲۰۱۸ ) که در آن به راهنمایی جهت خرید بهترین وی پی ان پرداختیم، استفاده کنید.

خرید فیلتر شکن برای تغییر آدرس
خرید فیلتر شکن برای تغییر آدرس

هنگامی‌که تصمیم گرفتید که از کدام فیلتر شکن استفاده کنید، مراحل بعدی بسیار آسان خواهد بود .هر کس بدون داشتن دانش فنی و مهارت‌های خاصی می‌تواند VPN را بر روی دستگاه خود راه‌اندازی کند.

خوشبختانه اکثر سرویس‌های وی پی ان به‌راحتی نصب می‌شوند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کانکشن VPN را دانلود کنید، برنامه را بازکنید و اطلاعات دریافتی از ارائه دهنده‌تان را وارد کنید. البته بعضی پروتکل‌ها دارای کمی تنظیمات هستند که باید از طریق راهنمای استفاده هر وی پی ان اقدام به تنظیم نمایید.

یک پاسخ به “تغییر آدرس اینترنتی به کمک VPN”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *