سرقت بیت کوین

رمزگشایی موضوعی است که دیگر علاوه بر عالمان عرصه‌ی تکنولوژی، برای سایر کاربران نیز اهمیت دارد خبرگزاری‌های بزرگ به‌طور مداوم خبر سرقت ارزها را می‌دهند. پی بردن به رمزنگاری ارزها هدف اصلی هکرها است. حالا بیت کوین قابل شناسایی هم نیست و این برای هکر‌ها بسیار دوست داشتنی است.

سرقت بیت کوین
سرقت بیت کوین

سرقت ۵۰۰ هزار دلاری بیت کوین ( Mt.Gox اول )

Mt. Gox اول در سال ۲۰۱۱ به‌عنوان اصلی‌ترین سرقت بیت کوین شهرت یافت و به رویدادی که بسیاری از فعالیت‌ها در راستای ارتقا رمزنگاری را شکل داد، تبدیل شد. زمان این سرقت، این ارز دیجیتال یعنی بیت کوین هنوز نوپا بود و بسیاری از مردم هنوز اهمیت آن را نمی‌دانستند و از آن مراقبت نمی‌کردند.

این اتفاق باعث شد تا سؤالات بسیاری در مورد قدرت Bitcoin بدون پاسخ باقی بماند و امروزه می‌توان دید که باوجود کاهش قیمت این ارز، همچنان مهره‌ای قوی در معاملات به شمار می‌رود.

هنوز جزئیات زیادی در مورد چگونگی انجام این سرقت وجود ندارد. تصور بر این است که یک مهاجم ناشناخته موفق به هک کردن Mt شده و ۲۵۰۰۰ بیت کوین را به سرقت برده است . بر اساس قیمت‌های فعلی ارزش آن که ۶۶۱۹ دلار است، این دزدی معادل تقریباً ۱۶۵ میلیون دلار بوده است.

پس از انجام سرقت آدرس اینترنتی ( IP ) هکر در هنگ‌کنگ ردیابی شد اما او هرگز دستگیر نشد.

سرقت بزرگ بیت کوین
سرقت بزرگ بیت کوین

سرقت ۳٫۴۸ میلیون دلار بیت کوین ( سایت silk road )

در اکتبر سال ۲۰۱۳، وب‌سایت silk road توسط مقامات آمریکایی بسته شد. silk road یک وب‌سایت بازار سیاه بود که به فروش موادی مانند کوکائین و هروئین می‌پرداخت .

هنگامی‌که این وب‌سایت توسط ایالات‌متحده مسدود شد، مقامات تقریباً ۳۰،۰۰۰ بیت کوین از سایت و ۱۴۴،۰۰۰ بیت کوین از صاحب وب‌سایت را تصاحب کردند.
این بدان معنی است که دولت ایالات‌متحده به بزرگ‌ترین کیف پول بیت کوین در تاریخ دسترسی پیدا کرده بود.

سرقت Bitcoin به ارزش ۷۰ میلیون دلار ( NiceHash Hack )

آخرین سرقت بیت کوین، در دسامبر سال گذشته انجام شد. NiceHash سرویسی است که به شما امکان فروش یا خرید ارزها را می‌دهد. بسیاری از مردم از NiceHash برای تمام‌پرداخت‌ها استفاده می‌کنند و بیت کوین‌های خود را در NickHash ذخیره می‌شود.

در سال گذشته ۷۰ میلیون دلار بیت کوین به سرقت رفت که قبل از آنکه Bitcoin ها خرج شوند کشف شدند اما هیچ‌کس برای بازگرداندن آن‌ها کاری نکرد. اغلب کاربران معتقدند سرقت بزرگ ناشی از رمزگشایی ناکارآمد NiceHash است و این سرقت کار یکی از عوامل خود سایت است.

سرقت ۵۰۰ میلیون دلار بیت کوین ( Coincheck )

در تاریخ ۲۸ ژانویه ۲۰۱۸، Coincheck اعلام کرد که هک شده است و در این هک ۵۰۰ میلیون دلار به سرقت رفته است که این مقدار بزرگ‌ترین سرقت ارزی تاریخ است .
XEM به سرقت رفته متعلق به حدود ۲۶۰،۰۰۰ کاربر مختلف در ژاپن است. رئیس شرکت Coincheck قول داد که ضرر هر کاربر را به وی بازپرداخت کند و در یک کنفرانس مطبوعاتی که در آن خبر هک اعلام شد، از کاربران عذرخواهی کرد.

Coincheck گفت که آن‌ها برای XEM قیمت ۵٫۸۸ ین بازپرداخت خواهند کرد یعنی قیمتی کمتر از قیمت XEM ای که روز قبل معامله‌شده بود.

امنیت بیت کوین

امنیت بیت کوین
امنیت بیت کوین

اگر مبلغ هنگفتی از ارزهای اینترنتی دارید، آن را در یک کیف پول سخت‌افزاری سرمایه‌گذاری کنید، تا کاملاً کنترل پول خود را داشته باشید.

بیت کوین به خودی خود امن است، شما با رعایت کردن حداقل‌های نکات امنیتی می‌توانید به سادگی از چشم هکر ها دور بمانید و در امان باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *